
Er du en virksomhed, og bestiller du ofte og/eller i større mængder? Udfører du større projekter?
Kontakt vores erhvervsrådgivereProduktdetaljer
Fabbian Diamond and Swirl - krystalvæglampe
Artikelnummer | 3503177 |
---|---|
Producent | FABBIAN |
Produkt designer | Bridgewell Consulting LTD |
Materiale | blykrystal, metal |
Farve | transparent, krom |
Fatning | R7s 78.3 mm |
Lyskilde | 1 x 80 W |
Dæmpbar | Ja |
Lysdæmpere | Indeholder ikke |
Bredde (i cm) | 22 |
Højde (i cm) | 20 |
Dybde (i cm) | 11 |
Spændingstilførsel | 230 |
Spændingsforsyning | 230 |
Kapslingsgrad | IP20 |
Isolationsklasse | I |
Inklusiv lyskilde | Nej |
Produktbeskrivelse
- Premium kvalitet
designerlampe Diamond & Swirl sikrer strålende glans i stuen
Diffusoren i denne stilfulde væglampe er skåret i hånden af 24 procent blykrystal og skaber en behagelig lysatmosfære. Beslaget i skinnende krom supplerer krystalskabelsen i stil.
Nydelse af lys på højeste niveau - Fabbian
Fabbian Illuminazione har siden 1961 produceret designerlys i høj kvalitet i Treviso nær Venedig, Italien. Siden da har virksomheden opnået et internationalt ry og sælger nu sine produkter i adskillige lande rundt om i verden: Australien, Danmark, Indien, New Zealand, Israel og Tyrkiet.
Verdensomspændende samarbejde med kendte designere og arkitekter
Fabbian investerer lige så intenst i innovative produktionsprocesser som i markedsundersøgelser og tilpasser sit sortiment efter den viden, der er opnået ved det. Det globale netværk af samarbejde med kendte designere og arkitekter, der er vokset støt gennem årene, kommer også i spil. Fabbian lys garanterer derfor et højt niveau af kreativitet og funktionalitet.

Spørgsmål & svar (0)
Vær den første til at stille et spørgsmål
Kunde anmeldelser
Vær den første til at bedømme dette produkt