Nuura Anoli 3 hængelampe, 3 lyskilder, af glas
- Gratis retur
- Gratis levering – fra 999 kr.
Pære medfølger ikke
Dimension
3 lyskilder i designer-stil: Anoli 3-hængelampen er fremstillet af pulverlakeret metal og mundblæst glas og designet af den danske lysdesigner Sofie Refers og fremstår i skandinavisk stil. Det nordiske designprincip, der er baseret på enkelhed og respekt for naturen og miljøet, kommer særligt til udtryk i pendellampen Anoli 3 og dens dråbeformede design. Designeren har modtaget flere internationale priser for sine designs, der afspejler æstetik og harmoni i lysets indfald.
Over en spisebord er pendellamper med sit klassiske design et dekorativt højdepunkt i ethvert rum. Udstyret med en varmhvid pære giver Anoli 3 et behageligt lys og skaber en indbydende og hyggelig atmosfære i ethvert rum. De tre skærme er åbne i bunden, så lyset fordeles jævnt og blændfrit i rummet. Lampen fra Nuura Aps er i hvert fald en elegant og udtryksfuld lyskilde til boliger – men også til restauranter og hoteller.
Det danske designfirma Nuura Aps, der blev grundlagt i 2017, har sat sig for at afspejle naturens rigdom med sine innovative designs og skabe lamper, der er en unik og æstetisk lyskilde. Den nordiske designtradition er altid i centrum for den kreative proces. Virksomhedens grundlægger Sofie Refers og hendes designteam har sat sig for at skabe højkvalitetslamper, der ikke kun overbeviser med deres ekstraordinære design, men også har en positiv indvirkning på velværet, ved at kombinere elegant design, ny teknologi og førsteklasses materialer.
Dimension
Producent
- Brand:
- Nuura Aps
- SKU:
- 7029005X
Dimension
- Nettovægt (kg):
- 0

Vores eksperter hjælper dig gerne
Lampegiganten.dk
- Europas største udvalg af mærker
- Gratis retur inden for 50 dage
- Gratis levering fra 999 kr.































